| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu un mouse wireless, mouseul meu porneste, senzorul infrarosu porneste (face luminarea aia cand il pornesti) dupa se opreste, nu apare nici macar cursorul, nici clickurile nu merg, absolut nimic, il duc la flanco, la garantie si mi se spune ca modelul acela de mouse nu prea se strica si am spus ca poate am fost eu ghinionist si am apucat unul defect, imi inlocuiesc produsul, nici ca trec 2 saptamani, aceeasi problema, treaba e ca am incercat si alte porturi, la fel, am un mouse pe fir merge perfect, no problemos, am dat update la drivere, la fel, repet: mouseul porneste, dar dupa dispare lumina aia de la senzor, daca nu am explicat ok problema o sa las un video https://www.youtube.com/watch?v=diauYAfFCLQ daca m-ati ajuta va rog (sry de romanul de postare)

1 răspuns:
| Algo098 a răspuns:

Solutii: 1- receptorul sa fie conectat intr-o mufa USB, ca daca e in mouse ca in clipul de mai sus, e posibil sa se opreasca mouse-ul neavand conectare la receptor;
2 - se incearca baterii noi - e posibil sa se opreasca cand are baterii mai slabe;
3 - daca nici cu baterii noi nu merge, inseamna ca ori e defect, ori e un model prost proiectat.
Defectiunea poate fi in mouse sau in receptor.