| RAUL28823883884 a întrebat:

Salut, am o problemă cu un Tv de 81cm Horizon, din senin luminozitatea ecranului a scăzut, cu o zi înainte am curățat ecranul cu spirt, oare asta sa fie problema? Tin sa mentionez ca am umblat pe la setările Tv-ului, dau funda pentru cel mai bun raspuns!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din pacate ai gresit! Uite: https://bit.ly/2xxmbIt

| RAUL28823883884 explică (pentru Salontanul):

Si crezi ca asta ar fi problema? Faza e ca am pus pe cârpă putin!

| Salontanul a răspuns (pentru RAUL28823883884):

Ecranele cu LED sunt foarte sensibile. Numai sa nu fi curs pe ecran!

| AlexMh a răspuns:

Salut! Daca era problema de la spirt in cel mai fericit caz ti se ardea daca aveai nesansa sa iti intre pe sub rama si sa ajunga in spatele ecranului. Dar totusi, cat spirt sa dai happy Cel mai probabil din setarile tv-ului. Este posibil sa fi setat luminozitatea mai jos sau intensitatea led panel-ului, sau power saving mode-ul. Spor!

| RAUL28823883884 explică (pentru AlexMh):

M-am jucat si pe la setări, dar nici-o diferență, mulțumesc mult de informații!