| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o problema cu windowsul. Aseara nu o aveam.Azi cand am venit de la scoala a aparuttongueornesc calculatorul ajunge la loading screen apoi imi da black screen. Astept 2-3-4-5 minute dupa imi scrie windows is starting up. astept si acolo 2.3.4.5 minute apoi imi intra. Problema e ca am reinstalat windowsul si problema e aceeasi.PS nu merge sa instalez mai nimic. Graphics, Skype, Avast... nu stiu de ce sad AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Daca nu te pricepi taci ca te faci de ras! daca tu nu poti accesa o partitie schimbi hardu laughing)? ai auzit de formatare pe linux? low level format sau altele?
@Hitback pe langa ce am zis mai sus, cu formatarea cu low level format (necesita un pc a unui prieten unde sa bagi hardul tau si softul) problema POATE FI de la avast, posibil sa iti blocheze partitia D deoarece sunt virusi, insa nu stiu pana nu vad. Te astept pe skype dupa ora 21:00 in fiecare zi sa rezolvam

9 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Degeaba instalezi windowsuri, cand tu pui aceleasi programe cu virusi de pe alte partitii sau cd.
practic tu la accesarea lor transferi virusii de pe o partitie murdara pe una curata(al windowsului). Poti reinstala pana maine daca nu stopezi virusii.
Intra in safe mode (F8) dupa ce apar detaliile pe ecran negru cu scris alb.
Dai o scanare cu malwarebytes sau bitdefender si vezi ce iese.

| Hitback a răspuns (pentru SasNetRomania):

Nu merge sa deschid nici D:/

| SasNetRomania a răspuns:

Ceea ce ziceam copil de 15 ani a descoperit si el pc si net de 5 ani si se da mare expert, poti sa ma injuri cat vrei, nu ai scoala mea, eu am mai mult scoala decat ai tu varsta amice.
1) Tu zici ca are baduri fara sa ii verifici hardul cu un soft specializat
2) tu zici ca e hardul si sa cumpere altul fara sa verifici alte componente
Asa faci si cu pc-ul tau? wai de tine... vindel nu e de tine.

| Hitback a răspuns:

Am reusit sa scanez cu avast... nu a gasit nimic. aseara mergea perfect. nu am instalat nimic si azi cand am venit de la scoala. puff ca nu merge bine.

| shannygelu a răspuns:

Ai probleme cu hardu schimba l

| Hitback a răspuns (pentru SasNetRomania):

Sas. merci mult am reinstalat windowsu cu totul si vad ca merge brici. dar nu stiu de la ce a aparut problema. MERCI.

| shannygelu a răspuns (pentru SasNetRomania):

Poate sa apara bad pe hard si da sa nu poti accesa o partitie sau chiar sa nu ti porneasca windowsul esti tampit?

| SasNetRomania a răspuns (pentru shannygelu):

Usor copilas ca iti dau o flecma iti crap capu! ti se pare ca am vorbit urat cu tine? Esti frustrat, voi credeti ca toti care aveti un pc si un net sunteti in domeniu? stai jos esti fraier, dintr-un bad nu se strica un pc/hard laughing). La el era alta problema nu sti nu vorbi ca iar te-ai facut de ras...
@Hitback ma bucur ca ai rezolvat

| SasNetRomania a răspuns (pentru shannygelu):

Daca nu te pricepi taci ca te faci de ras! daca tu nu poti accesa o partitie schimbi hardu laughing)? ai auzit de formatare pe linux? low level format sau altele?
@Hitback pe langa ce am zis mai sus, cu formatarea cu low level format (necesita un pc a unui prieten unde sa bagi hardul tau si softul) problema POATE FI de la avast, posibil sa iti blocheze partitia D deoarece sunt virusi, insa nu stiu pana nu vad. Te astept pe skype dupa ora 21:00 in fiecare zi sa rezolvam

| puscahoreangaion a răspuns:

Prietene fa rost de un cd cu windows si reinstaleaza-l! apoi cauta driver compatibile cu acel windows!