| NOname0917 a întrebat:

Am o problema, de dimineata nu mai pot primi mesaje.pot trimite dar nu pot primi, nici daca sunt la 333/ *133# credit, pe Orange. am pus cartela in alt telefon si acolo merge perfect, dupa toate astea ar suna ca telefonul meu nu e bun dar e un Nokia XL dual sim si cand schimb cartela din sim1 in sim2 merge..pe sim2 pot primi, merge normal nu-s probleme. ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Poti incerca sa reintroduci urmatoarele variabile (chiar daca apar deja corect definite):
- Tip: TEXT
- Numar centru mesaje: +40744946000 (puteti inlocui semnul "+" cu "00")
- Validitate: maxima sau 72 ore.
In cazul in care situatia persista, poti face o revenire la setarile din fabrica sau poti trimite telefonul in service.
O zi buna,
Orange Helper

| NOname0917 explică:

Am uitat sa mentionez ca in sim1 imi vin mesajele doar in momentul cand vorbesc cu cineva la telefon