| MiaunelMiaunescu a întrebat:

Salut, am o problema ( din acest motiv am venit aici ), am Windows XP pe HDD, s-a intamplat sa se stinga si apoi cand l-am aprins se incarca aia si dadea bluescreen si se restarta, am dat safe mode si merge, se aprinde dar in momentul in care sa imi aleg profilul ( ca am 2, Administrator si Eu ) nu se misca mouse-ul si nici nu functioneaza tastatura dar pana sa imi dea sa imi aleg merge tastatura ( adica atunci cand dau sa selectez safe mode merge )
Ce fac? Please help me!

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

In acel BSOD ar trebui sa iti spuna din ce motiv se intampla asta. BOSD poti lua de la orice componenta a pc-ului, si de asemenea chiar si de la software-ul sau driverii defectuosi.

| gelu1970 a răspuns:

Probabil ai instalat ceva ce da un conflict cu un component al sistemului tau. intra in safe mode daca spui ca merge si dezinstalezi ceea ce ai instalat in ultimele zile si care crezi ca ar putea crea acel cinflict.
de asemenea, blue screen poate fi dat de o defectiune a unui component.
noteaza ceea ce scrie in al doilea rand, cu majuscule, si posteaza. acea fraza iti spune cere e motivul blue screen.