| ovidiu007 a întrebat:

Am o problema, dintr-o data dupa ce am deschis laptop-ul m-am trezit ca nu merge touchpad-ul si nici macar mouse-ul. Am intrat in device manager cu ajutorul tastelor dar la Mice and other pointing devices am doar :
-Dell Touchpad care are eroarea 38 si nu se poate updata
-HID-Compliant Mouse cu aceeasi eroare care nu se poate updata
Am un Dell Latitude E6400 si un mouse cu USB!
Va rog sa ma ajutati! :/

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Desconecteaza mouse
starteaza cu f8 in cazul uni windows 7 sau intra in startare avansata in cazul unui windows 8-8.1
alege "ultima configuratie cunoscuta ce a functionat"
vezi daca e vreun schimb. in caz afirmativ nu mai folosi mouse.

| untu a răspuns (pentru gelu1970):

Nuuuu! Se starteaza cu F8 la REPAIR YOUR COMPUTER! acolo se face reparatia automata cu restaurare si recuperearea tuturor functiilor!

| untu a răspuns:

Ia vezi incearca sa descarci programul,, SLIMDRIVER" si vedeti sa scaneze si o sa va spuna care driverele trebuiesc updatate si se va updata automat!

| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

Apasa in acelasi tip pe fn si pe tasta de sus f9!

| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

Si dupa opreste!