| RadukxD a întrebat:

Am o problema extrem de grava si nu stiu ce sa fac! Am nevoie de ajutor va rog. Astazi am descopeerit eroarea asta care ma ingrijoreaza, incercand sa dau play la o melodie din computer. Dau play, dar imi scrie intr-un chenar:,, Windows Media Player encountered a problem while playing the file." Nu stiu ce sa fac si am nevoie de aceste melodii. Va rog mult! FUNDA PRIMULUI CARE IMI POATE DA SOLUTIA SALVATOARE

Răspuns Câştigător
| PanteraRoz7 a răspuns:

Sunt corupte fisierele, ti-am zis incearca cu foobar2000 sa le dai play si vezi daca merg sau repet descarca iar piesele

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da play cu altceva, aimp3, winamp, vlc si vezi daca merge daca nu merge probabil e corupt fisierul

| RadukxD explică (pentru anonim_4396):

Am incercat cu VLC si winamp, dar nu mi se ia, gen sa dea play... ce pot sa le fac?

| RadukxD explică (pentru anonim_4396):

Nu exista ceva sa le setez, sau ceva gen?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RadukxD):

Ce format sunt?

| RadukxD explică (pentru anonim_4396):

Aaa... MP3 Formal Sound(.mp3) daca la asta te referi...

| anonim_4396 a răspuns (pentru RadukxD):

Pai daca nu merge cu nimic inseamna ca e corupt fisierul si nu ai ce sa faci, da click dreapta pe fisier si da properties vezi la size cat scrie

| RadukxD explică (pentru anonim_4396):

Pff 3,39 size scrie aici, deci nu pot sa ii mai fac nimic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RadukxD):

Nu ai ce sa-i faci daca e corupt, incearca sa dai play cu foobar2000 ala mai reface din mp3-uri corupte da taie din ele nu ti le face ca noi, adica sa nu te astepti la minuni, incearca cu ala sau mai simplu descarca de pe net iar ce muzica aveai

| RadukxD explică (pentru anonim_4396):

Pff uite, am si manele in alt folder, iar alea nu au nimic, alea merg perfeect toate... dar in folderul cu melodii kiss fm gen, nu imi merg... de ce oare doar astea?

| RadukxD explică (pentru PanteraRoz7):

Am incercat cu foobar2000... imi spune ca sunt corupte.aia e. Multumesc, o sa le redescarc in seara asta! FUNDA

| PanteraRoz7 a răspuns (pentru RadukxD):

Sunt corupte fisierele, ti-am zis incearca cu foobar2000 sa le dai play si vezi daca merg sau repet descarca iar piesele

| PanteraRoz7 a răspuns:

Instaleaza VLC (gratuit de pe net) si incearca sa le deschizi. Daca tot iti da eroare, atunci verifici sa ai driverele pentru placa audio instalate (eventual le reinstalezi)
daca tot nu merge atunci fisierele sunt corupte si nu cred ca se mai pot recupera

| RadukxD explică (pentru PanteraRoz7):

Am vlc, am incercat sa le deschid, dar cand dau play nu imi apare nimic, si nici melodia nu porneste... placa audio nu are probleme, ea merge bine... si de ce sunt corupte? ce au luat?