| MixTape a întrebat:

Salut am o problema foarte mare! NU MAI MERGE PC UL.
il aprind porneste si nu apare imaginea de la desktop nu e placa video deoarece apare mousul... Fund cine ma ajuta

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ce mă amuză asta cu „reinstalează Windows-ul". Oameni buni în lumea IT numai Wingoz-ul lui Gates plin de malware și care te poate lăsa la greu oricând așa cum o pățit MixTape există?
Pentru MixTape.Din păcate e de la sistemul de operare.Depide de ce sistem de operare folosești.Pentru fiecare procesul de „repair" e diferit.Eu de regulă nu recomand repararea sistemului, deoarece îți va da mai multe bătăi de cap decât o resoftare a calculatorului.Deci recuperază datele importante de pe hard disc și apoi resoftează sistemul, cu un sistem de operare original(greșit implementat printre voi că original e cu licență, nu e așa. Originalul poate fi prima copie după cel original). Succes

6 răspunsuri:
| georgedanielc a răspuns:

Mai mult ca sigur a crapat windowsu daca ai cd cu windovs introdul si cind te va intreba ce vrei sa faci dai pe r (repara)eu am mai facut ceva i-am schimbat magistrala si a mers

| RB26DETT a răspuns:

Reinstaleaza windowsul, iti recomand windows xp daca ai un calculator mai lent si windows 7 daca ai un calculator mai bun

| MaTrIx8378 a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul din nou

| Mihay_Adrian_1995 a răspuns:

Am patit-o si eu asa, cand am instalat nu stiu ce tema a trebuit sa reinstalez windowsul...

| MixTape explică (pentru DeyCj):

Multumesc! Dar nu aceasta era problema aveam probleme cu placa video! Am reparat-o acum!

| DeyCj a răspuns (pentru MixTape):

„....il aprind porneste si nu apare imaginea de la desktop nu e placa video deoarece apare mousul... "
Am exclus placa video deoarece susțineai că e bună(ceea ce ar fi însemnat că știi precis că e în regulă). Deci o mai rămas una și anume sistemul de operare. Măbucur că problema ți-ai rezolvat-o.Succes