| DutuAI2004 a întrebat:

Am o problema foarte serioasa : Cand intru in Google Chrome, la adresa site-ului imi arata ca este nesecurizat sau periculos! adica peste acel lacat, apar si un tringhi galben, chiar daca este "https" (ci nu "http", cum scrie in mod normal la site-urile nesecurizate)! Sau imi apar diferite reclame, foarte ciudate! De ex. cum sa slabesti in nustiucate zile sau foarte multe in rusa sau cu un continut nu tocmai adecvat! imi apar pana si pe YouTube! Se strecoara printre thumnail-urile videoclipurilor, ba chiar si atuci cand le privesc (videoclipurile)! Acum imi este frica! Am sters cateva lucruri pe care antivirusul le vedea malwear sau trojan suace virusi mai aveam, iar acum zice ca totul e OK (folosesc Avasat). Ce pot face? A da, sau cand intru pe un site si apas undeva (chiar si random) ma redirectioneza automat pe alt site cu, continut indecent sau chestii de genul "afla cum a castigat o mama din Romania nustiucate mii de lei intr-o zi "! Deci? Ajutor!

3 răspunsuri:
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Salut! Seteaza data si ora si inchide apoi redeschide CHROME, va merge garantat. happy

Am patit si eu la fel. Seteaza data si ora. Daca nu merge incearca sa folosesti alta versiune de chrome. Internetul e plin de reclame cu virusi. Ca sa scapi de ele instaleaza la chrome Ad Blocker si/sau Popup Blocker Ultimate.

| DutuAI2004 explică (pentru AppleFanBoy):

Nu merge ora si data... incerc cu Ad Blocker sau Popup Blockdr Ultimate