| Ivanov_Casian_1995 a întrebat:

Salut, am o problema, folosesc laptop-ul si are o singura mufa jack, am cumparat un adaptor, daca introduc doar firul de la casti se aud bine adica sunetul care vine din dreapta se aude in casca dreapta si vice-versa dar daca introduc si cablul de la microfon nu se mai aud la fel castile adica sunetul din dreapta se aud in ambele casti, nu stiu daca intelegi la ce ma refer dar daca intelegi astetp pareri.

1 răspuns:
| octav005 a răspuns:

Ar trebui sa iti cumperi un adaptor jack de 3, 5 cu 3pini si cu iesire de 2 x jack de 3, 5 cu 3 pini.
intr-o iesire sa bagi castile si in celalalt microfonul. si faci setarile din placa de sunet de la laptop.