| MineaFlavius a întrebat:

Salut.Am o problema in domeniul PC.As vrea sami achizitionez un procesor Intel si nu gasesc numai cu grafica integrata in procesor(restul care nu au grafica integrata nu mi le permit).As mai putea monta placa video(pe placa de baza) la astfel de procesor?

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Da

4 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Da mai multe detalii.
Care este placa de baza actuala?
Ce CPU vrei sa-ti cumperi?
Ce buget ai?

| MineaFlavius explică (pentru IulianP):

Placa de baza actuala: http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asrock/h61del/
CPU: http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/core-i3-2120-330ghz-box/
As vrea sa cumpar CPU, placa de baza, placa video si memorie(pentru acestea ar fi un buget de 1000 lei)dar pentru CPU 500-600 lei.

| IulianP a răspuns (pentru MineaFlavius):

Pana la urma placa de baza o ai sau vrei sa o cumperi si pe ea?
Spui ca ai 1000 RON pentru MB + CPU + RAM + VGA, iar apoi spui ca pentru CPU ai 500-600 RON!
Cel mai bine spune ce componente detii acum, inclusiv monitor;
Si spune si ce buget ai pentru upgrade! 1000 sau 1600 RON?!

| MineaFlavius explică (pentru IulianP):

Vreau sa cumpar si placa de baza. Bugetul este de 1000 RON DINTRE CARE CPU ar fi 500-600 RON.Detin monitor, DVD-RW, hard disk si carcasa.Deci mi-ar trebui numai CPU, placa de baza, placa video si memorie.As vrea sa merg pe tehnologia Intel la CPU pentru ca am auzit ca este mai buna pentru jocuri decat AMD asta inseamna ca vreau CPU pentru gaming.