| ゼロの a întrebat:

Salut.Am o problema la calculator.Am un lenovo pe care am windows 7 ultimate.Azi cand l-am deschis mi-a cerut sa il updatez. Dupa ce l-am updatat si-a dat restart si cand a pornit mi-a cerut key originala.Am introdus-o si mi-a aparut asta:
"A problem occurred when Windows tried to active.Error code 0xC004F063". Mentionez ca nu am schimbat nimic la Pc, iar key ii valida pentru ca tot cu aia a mers pana acum.Nu ma lasa sa merg decat pe net si ma lasa sa pornesc doar antivirusul si mycomputer. Ajutor va rog.

Răspuns Câştigător
| Dolcan_Lucian_1990 a răspuns:

1. C>Windows>System32 si se dau rename la fisierele: WgaLogon.dll si WgaTray.exe de exemplu Wy.dll si Wz.exe moment in care ele nu mai pot opera.
2. C>Documents and Settings>All Users>Application Data>Windows Genuine Advantage si se da delete acestuia (Windows Genuine Advantage)
3. Restart
Daca apar probleme, va rog sa postati la comments si o sa incerc sa va ajut!

5 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Daca ai posibilitatea instaleaza din nou w7. Dupa aceia intri la start, in casuta de comanda scrii,, msconfig" si de la,, services" dezactivezi windows update.

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Dacă nu ai Windows-ul cu licență bagă-i în loc, sau în paralel Kiwi Ubuntu Linux sau Ubuntu linux, astea sunt sisteme de operare bune.

| ゼロの explică (pentru alabalaportocala2011):

Da, dar pe ele merg si jocurile pe care le am?(Micro Volts,Brawal Buster,Gods vs human,Cs, etc?)si programele:tune up utilities 2012, skype, avast?
Am cautat la system requirements la aste si nu scria nimic de linux.Si pentru. mine sunt noi astea.

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Calculatoarele nu sunt pentru jocuri ci ca să lucrezi cu ele.
Sistemele de operare din grupa linux nu au treabă cu virușii și sunt și gratuite.
Windows-urile sunt mai proaste și pe mulți bani.

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Sistemul de operare este programul principal care face legătura între mașina calculator și oameni.
Sunt alte programe care sunt bune la câte ceva.
Avastul este un antivirus.
Skype ca să vorbești pe internet.
Libre Office, Open Office și Microsoft Office care este pe bani că Libre Office, și Open Office sunt gratis= toate trei fac cam același lucruri.
Învață să lucrezi la calculator, nu să te joci la calculator ca un copil mic și prost.