| alinmarian504 a întrebat:

Am o problema la calculator, de ieri, doar unitatea se aprinde iar monitorul nu. Nu stiu ce are, pe langa asta, azi la prima aprindere a scos un sunet, exact ca cel scos de un scuter, l-am desfacut, am verificat direct procesorul, l-am scos din baza de date iar cand l-am aprins nu mai avea absolut nicio problema, in afara de cea cu monitorul. L-am bagat iar(procesorul), iar facea ca scuterul, la ventilatorul de la procesor am o elice rupta, asta e buba? De la acea elice rupta caraie? Sau trebuie sa schimb procesorul? Dau funda

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ventilatorul procesorului nu merge se supraa încălzește în câteva secunde și - blocare. Rezolvă asta prima data!

| alinmarian504 explică (pentru sierra1):

Am sa incerc, daca se intampla asta, ce e de facut?

| sierra1 a răspuns (pentru alinmarian504):

După ce scrii, s-a întâmplat

| AlexDarius3 a răspuns:

Cu haraitul s-ar putea, dar cu monitorul e simplu. Verfica daca toate firele sunt bagate bine ca pate au mai iesit sau verifica butoanele de pe monitor si vezi daca beculetul de la monitor e aprins, daca nu aprinde-l apasand pe butonul de langa el.

Răspuns utilizator avertizat
| Gjgjgjgj a răspuns:

Nu știu! Sorry! Întreabă și tu un spammer!