| americanull123 a întrebat:

Salut.

am o problema la calculator, in ultimu timp dupa 5 minute sau ceva de la desschidere mi se inchide brusc iar cand incerc sa il deschid imi da o eroare blue screen dupa chestia cu activate windows care zice :

-collecting data for crash dump...

-initializing disk for crash dump...

-beginning dump of physical memory...

-dumping physical memory to disk:100

dupa asta nu il mai pot deschide ceva timp de cateva ore.

cateodata calculatorul merge perfect chiar si o zi non-stop.

Eu cred ca este de la baza.Astept pareri.

Multumesc!

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Chiar daca ai Win7 tot iti apare eroarea aceea.
Ecranul albastru se numeste BSOD.

Aceea problema, este din 4 motive:
-Procesorul prea incarcat.
-Memoria Virtuala este prea incarcata.
-Memorie insuficienta Ram.

-Foarte rar se intampla sa ai un virus sau malware prin sistem sa faca acest lucru.

Nu stiu care din acest lucru este ca sa stiu cum sa rezolvi problema.
Mult Succes!