| AnDrEi66ANDY a întrebat:

Am o problema la ecranul de la laptop, uneori nu porneste de loc ecranul desi laptopul s-a deschis sau daca se deschide cand il misc dispare imaginea si apar niste dungi. Ce este stricat, ce trebuie sa schimb si cat ma costa o astfel de lucrare? Multumesc!

6 răspunsuri:
| Icar25 a răspuns:

Ar putea sa fie intrerupte firele de legatura monitor - placa de baza, cat despre pretul reparatiei nu stiu sa iti spun

| Lynnfield a răspuns:

De unde vrei să ştim noi ce marca şi ce model de laptop ai tu?

| AnDrEi66ANDY explică (pentru Lynnfield):

Este un HP Compaq CQ-61

| JustOneLife a răspuns:

Sincer,din cate observ este vorba de placa video.Banuiesc ca este pana in 300 lei.
Mai este o posibilitate, totusi.Ar putea fi din cauza display-ului. Daca este din cauza display-ului, atunci o sa te coste pana in 600 lei.Succes!

| AnDrEi66ANDY explică (pentru JustOneLife):

Nu cred ca este placa video pe HDMI merge foarte bine. Cred ca este de la ecran. Dar acesta se schimba cu totul sau are niste contacte care se pot schimba?

| JustOneLife a răspuns (pentru AnDrEi66ANDY):

Pai ai putea verifica si ce a zis @Icar25, dar eu zic ca e de la display.Si asta se schimba cu totul.