| OLECH a întrebat:

Salut, am o "problema" la imprimanta Canon pixma mp190. Cand selectez un anumit document sa il printez, indiferent ca apas pe butonul de pe imprimanta, ori ca selectez print (black) din meniul documentului, tot color imi scoate. Ce trebuie sa fac sau sa setez sa nu imi scoata color tot timpul?

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

Este posibil sa ai cartusul negru terminat. De asemenea, este posibil ca imprimanta ta sa fie setata sa scoata color. Nu trebuie sa modifici documentul si trebuie sa intri in setarile imprimantei.

Cand dai print si ti se deschide acea fereastra de printare, cauti optiunea de a- iti scoate doar negru. Sunt sigura ca vei gasi setarea respectiva. Daca ai alte nelamuriri imi poti trimite un pm.

Succes!