| Dinescu_Florin_1936 a întrebat:

Am o problema la laptop, caci nu merge sa reglez luminozitatea din Fn+tasta stanga/dreapta si nici din control panel.Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Ai combinatie de taste speciale pentru luminozitate? Ai si alte combinatii care merg? Daca ai si nici altele nu merg cel mai probabil nu ai driverul, cauta site-ul oficial al laptopului tau si descarca driverul pentru tastele speciale (nu stiu exact numele, dar oricum difera de la un brand la altul).

| Dinescu_Florin_1936 explică (pentru CuriousStuff):

Merci, am descarcat driverele si acum merge happy

2 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Poate fi de la driverele placii video. Se poate incerca reinstalarea driverelor de pe site-ul laptopului sau al placii video sau de pe DVD-ul laptopului. Am avut o problema asemanatoare cand am instalat windows 10 si s-au instalat automat drivere nepotrivite - mergea fie negru complet, fie luminos la maxim, orbitor. Alt windows 10 mergea normal. Am revenit la windows 7 pe acel laptop si e ok.