| EuMondialu1989 a întrebat:

Salut Am o problema la monitor.
gen tot ce închid (YouTube, google ) rămână încă pe monitor, numai ca mai șters. ce ar putea fi?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Problema poate fi si de la monitor, dar si din calculator.
Incearca monitorul pe un alt calculator sau calculatorul cu un alt monitor (conectat pe ACELASI iesire video! ) sa-ti poti delimita aparatul cu problema.

| mihai69 a răspuns:

Dacă e CRT (cu tub), înseamnă că e pe moarte.

| NLS a răspuns:

Și după ce faci ce a recomandat Bula, dacă tot nu merge, încearcă pe alta ieșire video (alta mufa de la placa video, si inclusiv placa video integrata ).

| MihneaCalin a răspuns:

Minitoru nu suporta puterea de procesare adica e LCD si recomandat este sa iti iei unu nou care sa reziste freceventei pc-ului.