| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Salut, am o problema la paypal, tot incerc sa imi adaug cardul, dar imi zice ca trebuie sa primesc un cod de verificare de la banca, dar eu mu primesc nimic, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Fii atent, acel cod este atasat tranzactiei facute, te duci in contul tau si dai la Istoricul Tranzactiilor si apare un cod PP*1398CODE ceva de genul am primit si eu il bagi si gata
Voucher: 2017120445704638 / Tranzactie comerciant - Tranz: Nr card 449391XXXXXX5127, Ref 018259867328, Suma platita 1.5 EUR, Suma in valuta contului 6.98 RON, Suma decontata 6.98 ROL Rata de schimb 1ROL=1 RON. Comision:.14 RON. Locatie: 00000001 GB PP*1398CODE 3531436900. Data_Ora: 30-11-2017 02:31:03,Nr Ordin de plata:018259867328

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie sa ai in cont 2 euro macar

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa ce iti intrii cardul in paypal, care trebuie sa aiba acelasi nume cu cel declarat de tine la Paypal, ei iti vor retrage din card o suma mica, in general $2 si a doua zi dupa ce-ti iau acei banuti, tu mergi la Banca si ceri extrasuld e cont, unde ei iti vor trimite un cod de 4 cifre. Acel cod, il iei si-l reintroduci in linkul trimis de paypal, ca verificarea sa poata continua. Odata cu introducerea codului, ei iti vor reeturna suma retrasa cu cateva zile inainte si te vor anunta ca, oficial contul este valid si activ si ca poti sa faci tranzactii prin Paypal.
Atentie!
Daca nu ti-ai dat datele reale la contul de paypal, ei nu te vor lasa sa faci nimic,
Paypalul este ca o banca internationala, unde nu te joci sa pui minciuni si chestii incorecte despre tine, ca vei regreta toata viata, pentru ca nu-ti vor da voie sa-ti mai faci alt cont.

| RBele a răspuns:

Daca vrei sa platesti nu e neaparat sa bagi cardul, cand dai pay with paypal, o sa iti ceara numerele alea de pe spate si codul de 3 sau 4 cifre.

| RAY a răspuns (pentru RBele):

Ba da e important fara activarea contului nu poti face plati pe paypal

| ozzyboy86 a răspuns:

Trebuie sa intri in aplicatia de online banking a contului care doresti sa il adaugi...acolo vei vedea o tranzactie noua de la paypal care are un cod. foloseste acel cod