| DeiuAndrei a întrebat:

Am o problema la pc : Cand aprind calculatorul unitatea se porneste, totul ok dar monitorul nu, desi beculetul de la el merge. Iar cand conectez cablul vga la alta casuta din unitate monitorul se aprinde dar toate jocurile imi merg in 2 fps-uri... Ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Casuta" se numeste mufa. Inseamna ca ai doua mufe: cea de la placa video dedicata si cea de la placa video integrata. Una din ele este defecta. Cum zici ca merge mai rau inseamna ca cea buna este cea integrata care este de slaba calitate si cea dedicata este defecta. Trebuie alta.