| XtremeX a întrebat:

Salut

Am o problema la pc de fapt 2 probleme
1.Cand intru in my computer si dau pe disc lokal c imi zice ca am 1, 2gb, daca ies afara din my computer si intru iar, dau pe local disk si imi zice ca am 540mb DE CE?
2.Scrisul la disk lokal c misa facut albastru nu stiu de ce + ca cand intru in el aproape toate fisierele sun cu scrisul albastru.
CE SA FAC CU EL? Ca marge ca naiba de sacadat...
Plz help me.

4 răspunsuri:
| baiatuucupizzza a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul si toate problemele vor disparea, asa iti apare cand ai windows-ul vechi.Reinstaleaza-l!

| myruna2012 a răspuns:

Ok, I'll help you! big grin

Deci, problema ar fi de la altceva.

Ai windows-ul vechi probabil sau pc-ul vechi.

Se poate sa se intample ceva la hard si ca se vede albastru este o problema de la display, nu neaparat setata de tine, probabil s-au dezlipit niste ace (sau cum se numesc) de la ecran.
Mai asteapta si tu 2-3 zile sa nu-i mia dai drumul.

Incearca!

| XtremeX explică:

Ok, mersi la toti

| SASteve a răspuns:

Instaleaza un program numit Ccleaner sau da un clean up la C (dai click dreapta pe disk-ul C, te duci la properties si ii dai disk clean-up, iti vor aparea niste fisiere de care nu ai nevoie pe care poti sa le stergi, stergi tot ce poti si o sa iti mearga calumea). Ccleaner face aceeasi chestie, dar mai eficient si mai rapid, dar daca ai probleme cu spatiul prima data dai disk cleanup-ul din windows si dupa cu Ccleaner.

Download Ccleaner: http://www.filehippo.com/download_ccleaner