| RonaldSebastian123 a întrebat:

Am o problema la placa audio.
Am reinstalat windows-ul si cand ma duc la device manager, imi arata "multimedia audio controller" si nu am sunet.
Placa audio se numeste ESS Technology ES1938/ES1941/ES1946 Solo-1(E) AudioDrive PCI.
Imi puteti da un driver, ca am cautat pe net si nu am gasit.

Va rog am foarte nevioie de sunet!

Funda!

2 răspunsuri:
| MihaiYou a răspuns:

Daca ai cd-ul motherboard il instalezi de acolo daca nu uite aici un program :
http://www.innovative-sol.com/drivermax/

| SkyHunter232 a răspuns:

Pai conteaza ce windows ai ca poate windowsul tau nu are Sunetele puse la instalare sau placa audio trebuie schimbata.Eu de exemplu am avut un laptop de 4GP of ram cu Dual Core si aveam Windows 7 Ultimate si nu ii mergea sunetul si la fel ca tine credeam ca e de la placa video.Si am vazut ca am gresit si mi-am pus un Windows 7 Ultimate original si a mers dupa.Mai bine incearca sa iti schimbi windowsul.Succes