| Aly1337 a întrebat:

Am o problema la telefonul Acer Liquid Z3, imi scrie IMEI Invalid dupa ce am dat factory reset si acum am un alt rom,am incercat cu o multime de metode, cine are telefonul si are si romul oficial sa imi lase mesaj. FUNDA! big grin

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Fiecare telefon are imei al lui.ca cnp pe buletin.cauta pe google coduri ce le tastezi pe tlf, ca sa-ti are imei al lui.

| Aly1337 explică (pentru express11):

Eu stiu codul pentru ca il arata pe cutia telefonului, doar ca atunci cand bag codul sa imi arate imei-ul imi arata IMEI Invalid.

| express11 a răspuns:

Dar pentru resetari de fabrica nu se pune imei.este un cod, nu stiu.alt cod.