| Impulsalex a întrebat:

Am o problema la TV.
Cand conectez hdm-ul de la modem imi da lipsa semnal, dau iar pe hdm si imi apare imaginea fara sunet, imi da sunet doar 2 secunde la băgarea hdm-ului.
Ca sa primesc sunetul trebuie să bag si sa scot hdm-ul de vreo 10 ori de la modem.
Imi apare sunetul cu imagine neagră dau la tv din nou pe hdm si merge. Cand închid modemul sau TV-ul, iar trebuie să fac pasi acestea.
Modem Samsung de la Orange.
TV de la Telefunken
Stie cineva va rog cum pot rezolva asta?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este stricat slotul Hdmi din televizor, trebuie dus la servis sa i schimbe slotul ( mufa aceea ) din tv Hdmi.Ca din cauza asta ai intreruperi in semnal, imagine sunet.

| Impulsalex explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cand pun laptopul merge bine