| AndreiTudose a întrebat:

Am o problema la un pc. Cand il aprind nu trimite semnal la monitor si dupa cateva secunde se aude un beep lung de vreo 2 secunde si dupa liniste totala. Unitatea tot merge dar nu trimite semnal la monitor. Am schimbat procesorul crezand ca e de la el. Tot la fel. Am scos ramul l-am curatat. La fel. De la ce poate fi? Placa video? Mentionez ca azi mergea in jurul orei 12. Am schimbat pasta termoconductoare de pe placa video si a mers 1 ora dupa a inceput sa dea erori la driver si duoa ce l-am inchis si l-am pornit dula o ora nu mai mergea deloc. Prin nu mai mergea spun ca nu trimitea semnal la monitor.

5 răspunsuri:
| LDCCristi a răspuns:

Placa video e pe moarte. Spune-i o rugaciune si ingroap-o cum se cuvine laughing Asa am patit si eu cu o placa video dar la mine trimitea semnal dar se ingheta pc-ul.

| AndreiTudose explică (pentru LDCCristi):

Da asa facea si prima data dupa l-am inchis si dupa 1 ora i-am dat drumu si era moarta.

| Vlad_Vladutz_1994 a răspuns:

Placa video sau in cel mai rau caz sursa e pe duca happy