| Aditu123 a întrebat:

Salut,am o problema la unitate,s-a închis dintr-odată și mi am zis ca i dea RAMI,am scos, am aprins unitatea, am lăsat o 10 sec și am închis o sa pun înapoi RAMI, când sa deschid nu merge, apare un beculet la unitare care apare și dispare odată la 5 secunde,va rog frumos un mesaj concis cu rezolvarea, dau funda, Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Schimba placutele intre ele.
O varianta ar mai fi sursa care e pe moarte, de aia aprinde beculetul indicand ca nu are putere sa porneasca tot pc ul

| anonimg a răspuns:

Sursa trebuie să fie de vină. Ori o duci la reparat ori mai bine cumperi alta.