| aduadall2 a întrebat:

Salut, am o problema la windows. Am avut windows 10 pe pcul meu specificatii(processor Intel core i3 4360 memorie ram 8gb ddr3 1600mhz placa de baza Lenovo h81m placa video amd rx470 8gb.am avut windows 10 si am bagat windows 7. Deoarece m-am interesat pe net windowsurile compatibile cu placa mea video si cu placa de baza. Mie nu prea imi place windows 10 de asta am bagat windows 7, problema este ca, pe windows 10 m-am jucat gta v mergea ok, pe windows 7 nu merge la fel da doar la gta v nu si la alte jocuri, va rog ajutati-ma. Am bagat si windows 8.1 si tot asa da doar la gta v

Răspuns Câştigător
| Flar3 a răspuns:

OK, hai sa o luam teoretic. Laptop-ul tau este mai slabut. Dar poate practic, este tot ceea ce ai tu. Eu dupa propria mea experienta de utilizare, cel mai ok ar fi fost sa stai pe Windows 10. Windows 7 in schimb nu mai are suport tehnic. Acum ca se lanseaza Windows 11, vei putea folosi Windows 10 mult si bine pana in 2025. In plus, nici nu ai specificat prea bine! Ai lag pe Windows 7? Daca iti merge prost pe Windows 7, iti dai din nou upgrade la 10, deoarece ai si un laptop mai de generatie veche, si asa e mai recomandat! Funda?

4 răspunsuri:
| Fury12 a răspuns:

Windowsul 10 are "tehnologie" mai noua adica software si la jocuri este mai complex si mai bun.
Poti instala toate versiunile de c-visual si software-uri de la Microsoft pentru windows, deoarece gta v este mai nou trebuie software-uri mai noi si win 7 pe atunci nu le avea, de acea poti face tu manual tot, de la drivere la programe.Am experimentat aceasta diferenta in Rust, dar se poate rezolva. Spor!

| aduadall2 explică (pentru Fury12):

Cum se poate rezolva mie imi place windows 8.1 si de aia as vrea sa raman pe el ca dar am o problema si de pixeli se incarca prea greu ma intelegi

| Fury12 a răspuns (pentru aduadall2):

Ai ultima versiune de win 8 si toate updateurile la zi?

| aduadall2 explică (pentru Fury12):

Da