| PastratorulPacii a întrebat:

Am o problema mai ciudata. Deci aveam niste casti mai vechi pentru PC. La un moment dat am tras dintr-o data de ele si capul s-a rupt, ramanand in gaura de casti a PC-ului. Exista o metoda prin care sa pot sa o scot?

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Daca nu poti sa apuci cu un patent sau nu ai acoperit in spate sa poti sa bagi o scobitoare sa impingi, atunci NU
solutii alternative, daca ai connectorul de front al placii de baza, te connectezi la front
softul placii de sunet care poate schimba gaura audio (la unele se poate, la realtek am vazut asa ceva)
sau, ultima solutie, iti iei alta placa de sunet
costa 17lei pe usb
https://www.emag.ro/......priceasc/c

| PastratorulPacii explică (pentru Bizon95):

Mersi, cred ca mai degraba 17 lei decat sa risc sa o comit mai nasol.

| Bizon95 a răspuns (pentru PastratorulPacii):

Cu placere