| thunder69 a întrebat:

Am o problema mare de tot!
Am un laptop ASUS si in timp ce el functioneaza (nu jocuri, filme...nimic ), cand dau pe Task Manager - Performance la CPU Usage imi arata cum ca procesorul ar fi fortat adica valoare se ridica si ramane intre 80 % si 100 %, dar nu inteleg de ce, ca doar nu il fortez doar am aprins laptopu si deja arata la 100 %...

Cine ma ajuta are FUNDA!

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Vezi ce proces iti utilizeaza asa de mult cpu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai uitat cate procese ruleaza in fundal, tot in task manager iti arata, poate ai niste programe grele, care ruleaza in fundal, sau poate virusi. Ai antivirus? Daca nu ai, este solutie gratuita, descarca un antivirus free de pe un site oficial, si dai sa ruluze! Cand ai instalat windows-ul? Ce windows ai, cu licenta, piratat, trial version? Daca windows-ul este vechi, atunci asta ar putea fi problema, reinstaleaza windows-ul. Folosesti cooler pentru laptop? Este un dispozitiv pentru racirea componentelor din laptop, ca sa nu se strice.

| CodreanuC a răspuns:

Virusi! Reinstaleaza windows-ul

| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Iti recomand o refomatare totala si reinstalare windows ai virusi am patit si eu