| -=AleCS=- a întrebat:

Salut, am o problema, mi-am cumparat recent un laptop si incerc sa ma conectez la un router wireless cu el si nu stiu cum, nu reusesc, am cautat si pe net dar tot nu merge. Daca ma conectez prin cablu merge. Cand dau sa caute retea imi gaseste dar cica nu e buna parola sau imi da ceva eroare. Cu telefonul pot sa ma conectez la wi-fi dar cu laptopul nu... Ce sa fac sad...
folosesc windows7, si internetul e de la clicknet.

2 răspunsuri:
| oPeL68 a răspuns:

Conecteaza-te la config-ul routerului daca nu ai CD la el scrii in browser 192.168.0.1 sau 192.168.1.1 in functie de tipul de router. Incearca user si parola 'admin'. Daca totul functioneaza seteaza-ti tu o parola pe care o doresti pentru Wi-Fi.

| Stanciu_Andrei_1993 a răspuns:

Suna pe cei de dolce ca trebuie sa bagi codul de la spate daca ai