| Nimeni1203 a întrebat:

Am o problema, mi-am instalat windows 7 si nu merge internetul, nu pot instala driverele, nu pot actualiza sau face ceva e ca si cum nu e deloc internet desi pe telefon merge...nu stiu ce sa fac si nu am de unde instala altul, va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| xByte a răspuns:

Cel mai probabil varianta de Windows 7 pe care ai instalat-o nu contine si driverele pentru placa de retea, drept urmare internetul nu functioneaza. Foloseste-ti telefonul pentru a cauta driverele respective (in functie de modelul laptop-ului sau in functie de modelul placii de baza), descarca driverele in telefon, iar apoi foloseste un cablu usb pentru a transfera driverele din memoria telefonului pe PC. Dupa aceea, instaleaza-le, da-i un restart la PC/Laptop si totul ar trebui sa fie okay.

| Nimeni1203 explică (pentru xByte):

Nu merge nici sa le actualizez nici sa conectez telefonul nici nimic.

1 răspuns: