| Traitor2018 a întrebat:

Am o problema.Mi-am luat recent o boxa bluetooth si un cablu cu care sa conectez boxa la telefon(bluetooth-ul telefonului e foarte prost si nu functioneaza). Dupa ce bag cablul in telefon si in boxa si pornesc muzica pot auzi difuzorul cum,, canta" melodia pe care am pus-o impreuna cu boxa. Aveti niste sfaturi pentru a opri difuzorul? Pls nu-mi spuneti sa-mi iau alt telefon pentru ca nu-mi sunteti de ajutor...Am testat cablul cu mai multe telefoane si nu este de la el sad

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Boxa - volum maxim, telefonul - volum minim și cauți un compromis în cele două.

sau: treci telefonul pe speaker cu volum mediu

| Traitor2018 explică (pentru sierra1):

Eu as fi vrut sa nu scoata sunete sad

| sierra1 a răspuns (pentru Traitor2018):

Cred că telefonul are o mică hibă (contact imperfect) la mufa în care introduci cablul