| xyzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Salut,am o problema,mi-am pus o placa video noua, r7 250 si am un monitor cu rezolutia 1920x1080, iar cand intru intr-un joc si setez rezolutia mai mica de cat cea spusa mai sus, se vede prost.Stiti ce sa fac?

5 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Nu ai mentionat daca ai instalat driverul de la placa video, imi poti spune la ce joc iti face asta?

| xyzzzzzzzzzzzzz explică (pentru paulthegame):

Fifa 15, Counter strike global offensive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treaba sta in felul urmator:Monitorul are o rezolutie full HD(1920x1080).Daca il setezi la o rezolutie mai mica, vor ramane pixeli neutilizati(asa cred ca vei intelege mai usor). Daca monitorul are o rezolutie este indicat sa o folosesti pe aceea.Altfel imaginea va fi pixelata/blurata, in orice caz nu va fi clara.

| xyzzzzzzzzzzzzz explică (pentru anonim_4396):

Dar acum 1 saptamana mergea, am uitat sa mentionez asta...

| ClaudiuStar a răspuns:

Pai..cu cat rezolutia este mai mica se vede mai urat. Dar iti merge mai bine.
Sper ca ti-am fost de ajutor!