| Caponel98 a întrebat:

Salut am o problema, nu imi merge serverul meu de counter-strike, am net de la UPC de 10 mbps prin modem, iar cand dau ip-ul meu prietenilor nu merge sa se conecteze la el. Mi-au spus ca le scrie asta in consola :

] connect 89.136.60.114:27015

WARNING: UDP_OpenSocket: port: 27015 bind: WSAEADDRINUSE

NET Ports: server 27015, client 27005

Could not get TCP/IP address, TCP/IP disabled

Reason: WSAENOTSOCK

Connecting to 89.136.60.114:27015

Serverul nu e Lan, ip-ul este de pe MYIP, iar firewall si antivirusul sunt oprite. Dau funda raspunsului corect.

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Trebuie sa faci forward la port. E cam dificil ca cei de la UPC au si modem Cisco si setarile lui sunt putin cam dificile.

Ai aici un tutorial :
http://videotutorial.ro/......ial-video/

1 răspuns:
| Teajut123SMR1 a răspuns:

Incearca sa faci in linux scrie axolo cmd dai -Launch csgorlol npnp te mai ajut