| Hexcore a întrebat:

Salut,am o problema! Nu mai pot sa joc niciun joc de pe pc-ul meu deoarece, nu se porneste NVIDIA.
Imi da aceasta eroare: Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)

Intrebarea mea este cum o pot rezolva?

Răspuns Câştigător
| M7Seven a răspuns:

Cred ca ar trebui sa intri in control panel si sa dezinstalezi driver-ul pentru nVIDIA. Dupa care ai putea sa gasesti instalarea pe net sau daca ai cd-ul de la placa video si sa incerci sa o instalezi din nou.Dar prima data incearca sa dezinstalezi tot ce e legat de nVIDIA din control panel. Daca nici asa nu merge ai putea sa reinstalezi windows si sa incerci acelasi lucru

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand verifica cablul de curent de la placa video(daca ai) si dupa instaleaza driverul video

| Signori_Gianmario_1993 a răspuns:

Poti da diagnose din troubleshoot. Dacă nu găsește nimic depanatorul, atunci descarcă și/sau instalează driverul din nou. Baftă

| Hexcore explică:

Multumesc tuturor, raspunsul lui M7seven a fost cel mai folositor