| Daryus3k2 a întrebat:

Salut am o problema, pc-ul meu care l-am primit recent de la unchiu face figuri.
Cand sunt intr-un joc cen NSF RIVALS sau si cand nu sunt intr-un joc calculatorul ingheata si apare blue screen, i dau restart si scrie ca temperatura la CPU e prea mare.
Am observat ca apoi o clema care prinde coller-ul e rupta, si sta doar in 3, sa fie asta problema?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil placa video nu suportă.Si la cooler este problema.De cand nu l-ai mai dus la curatat?

| laurentiu80 a răspuns:

Bineinteles ca asta e problema, schimba coolerul daca are o clema rupta.

| Pintilei_Cosmin_1997 a răspuns:

Ce componente ai?

| Daryus3k2 explică (pentru Pintilei_Cosmin_1997):

I7 930 2.8 ghz
6 gb ram corsairs
PLACA VIDEO GTX 480 348 bit, de 1.5 gb.
1500 gb HDD