| AkaM4A1 a întrebat:

Am o problema, Pc ul tot mi se bloca, si de cand am facut windows ul mi-a spus ca hard ul va esua curand. Si imi aparea mereu o eroare de la el. Iar cand pornesc PC ul imi apare "hard disk status bad". Am intrat in bios si am observat ca hardul meu (care e sata) apare asa:
IDE Secondary Slave. Am impresia ca ar trebuie sa apara ca fiind primary master. E ceva in neregula aici? Dau funda

3 răspunsuri:
| TrollKing1 a răspuns:

Mergi la un Service din localitatea ta sau na daca ai garantie la PC-ul tau, dul la magazinul de unde l-ai cumparat, ca sa vezi ce iti spune ori in Service, ori in magazin!
Sper sa rezolvi problema asta, vorbeste cu un expert!
Spor la treaba!
Numai bine!

| AkaM4A1 explică (pentru TrollKing1):

E un PC vechi, nu am garantie, si la specialist... Na, ma gandeam ca poate aflu ce are, daca e din cauza faptul ca e detectat drept secundar. Sau sa aflu ce componenta nu mergem sa iau alta, mersi oricum de ajutor!

| Stef98 a răspuns (pentru AkaM4A1):

Salut.

Fa o verificare prin Chkdisk in cmd. Sa cauta un program pentru verifcarea hardiscului.

Multa bafta!