| Stefan12344321 a întrebat:

Am o problema. Recent, mi-am cumpărat un router tp link archer c8 dual band 1750 si am 2 conexiuni, una de 450 mbps (2, 4Ghz) si unde 1350 mbps (5Ghz), iar cea de a doua este văzuta numai de iphone, nu si dr alte dispozitive. Help me,

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

Retarded question. Dispozitivele gen laptop, telefon vad doar 2, 4ghz. Ba parca antena interna laptop vede si 5ghz cred. In fine eu nu folosesc 5ghz nu stiu ce dispozitive o vad. Vezi la ele pe ce banda merg si daca nu merge la 5 asta e. Ramai doar la 2, 4.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Cand o sai placi de retea pe 5 GHz o sa mearga si altele...greu!