| CreeperBoy a întrebat:

Am o problema și vreau sa știu ce sa fac. Laptopul meu (Acer) nu se încarcă și mă gândeam ca e de la incarcator și l-am schimbat dar nici asta nu a mers. După am încercat sa sa scot bateria și sa o bag la loc. Încă nu am schimbat bateria dar cu bateria ăsta și băgat la încărcat butonul de deschidere se deschide și se închide iar fără baterie nu face nimic. Ce pot face?

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Ce poti face in legatura cu "ce"? Incarcatorul ar fi fost ok sa-l testezi cu un multimetru. Daca laptopul nu incarca, si nu e de la incarcator (sper sa fi cumparat ceva la fel de bun/similar sa faci proba) poate fi bateria de vina, mufa de pe placa de baza sau orice altceva.