| skull12 a întrebat:

Salut, am o problema, un un sistem audio 5.1 de la Serioux.
Problema este ca nu mai imi "merg" intrarile din sw, intrarea fata-dreapta si spate-dreapta. Am facut orice test (am conectat in sw satelitul din mijloc in fata-dreapta etc si nu merge), deci problema este de la intrarile subwooferului. Ce as putea face?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate trebuie reparat acel subwoofer ca o avea piese arse finalii.

| skull12 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Imi poti spune ce finali imi trebuie, acesta este sistemul https://www.emag.ro/......D8NRJBBBM/

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru skull12):

Nu stiu, trebuie dus la un electronist ca finalii nu sunt toti la fel, fiecare sistem 5.1 are alt model de finali, unii sunt cu tranzistori altele sunt cu integrate, dar daca ai cum sa il desfaci verifica atent sigurantele fuzibile, ca daca una din sigurante este arsa atunci numai ttrebuie schimbati finalii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deci defectul in ce constă mai exact? Nu se aud toate boxele?

| skull12 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Toate boxele in afara de fata dreapta si spate dreapta.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru skull12):

Cauta ca e arsa o siguranță.