| adriaaaaaaaan a întrebat:

Am o problema urgenta: am instalat windows xp sp2 (am avut sp3), am descarcat un program pentru instalarea si detectarea driverelor, toate s-au instalat cu exceptia driverului audio. De fapt se incarca pana la jumatate apoi se blocheaza si se da restart automat la pc, fara ca driverul sa fie instalat. Pana sa instalez noul windows, nu aveam probleme, deci placa de sunet nu e arsa sau stricata.
Observ ca apare in dreptul "multimedia audio controller" un semnul exclamarii! si cand dau dubluclick imi apare o eroare cu codul 28. Va rog mult sa ma ajutati, astfel incat sa am din nou sunet. Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| rares22iunie a răspuns:

NU placa ta e buna!
Driverul pe care la gasit programul nu era bun sau era corupt!
Spune ce model e placa (ex.realtek) si iti dau eu driver

| raducandrei a răspuns:

Buna....trebuie sa descarci realtek pentru sunt http://www.realtek.com.tw/......Check.aspx

| adriaaaaaaaan explică (pentru raducandrei):

@raducanandrei
Am facut intocmai cum mi-ai spus, dar aceeasi poveste. Calculatorul isi da restart la jumatatea instalarii.