| AlexChi a întrebat:

Salut, am o problema urgenta in photoshop, nu merg diacriticele de la fonturi adaugate de mine, diacriticele se schimba automat pe alte fonturi cum ar fi minionpro

3 răspunsuri:
| DumitruS a răspuns:

Salut. Si nici n-o sa-ti mearga. happy

Alea sunt fonturi facute de straini pentru straini, iar strainii n-au diacritice. Imi pare rau.

| AlexChi explică (pentru DumitruS):

Fonturile sunt editate astfel incat sa suporte diacritice...

| D3I3 a răspuns:

Nu e o problema. Diactricele nu sunt prea folosite in engleza, astfel ca fonturile nu au programate diatrice.