| Adrian_Gindac_1992 a întrebat:

Salut,

Am o problema urgenta! Ma jucam un joc.Trebuia sa aștept la loading screen, când dintr-odată muzica(cea din loading screen) face un loop ciudat. Am încercat Ctrl+Alt+Delete, am încercat sa apăs pe butonul de restart, nu mergea...Am ținut apăsat butonul(de restart) și s-a oprit computerul. Când l-am pornit îmi apărea asta:

Windows Error Recovery
Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause.

If windows files have been damaged or configured incorrectly, Startup Repair can help diagnose and fix the problem. If power was interrupted during startup, chose start windows Normally.

1. Launch Startup Repair (recommended)
2. Start Windows Normally

Dacă foloseam a doua opțiune îmi apărea acel "Starting Windows"(am windows 7 ultimate), și după câteva secunde îmi apărea un ecran albastru cu un scris(doar pentu câteva milisecunde). Scria ca windows-ul s-a închis ca sa prevină orice ravagii(damage) asupra PC-ului meu, și ca ar trebui sa verific dacă orice componenta Hardware sau Software instalata recent(sau nu neapărat recent) a fost instalata cum trebuie.

Dacă foloseam prima opțiune(sa repar PC-ul) îmi apărea:

Windows is loading files, după acea timp de ~3 minute ecranul era negru, după aceea îmi apărea imaginea de fundal de la windows 7 fără nimic înafară de mouse(apropo, imaginea si mouse-ul erau prea alungite, probabil de la imaginea nepoziționată corect), si de acolo am așteptat ~10 minute, și văzând ca nu se schimba nimic l-am închis( apropo, dacă ajuta, am laptop, nu computer). CE SA FAC?!? AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| taviyamato a răspuns:

Reinstaleaza windowsul

1 răspuns:
| Adrian_Gindac_1992 explică:

Merci!