| RazvanC28 a întrebat:

Am o tablema mai veche se numeste Lenovo tab3 essential insa merge foarte lăguit(greu), cred ca are 1GB RAM. Ce i-as putea face astfel incat sa mearga mai ok? Si nu vreau chestii de genul "ai un rahat de tab, arunc-o si i-ati alta." Mai am alta dar vreau sa mearga bine si aceasta!

Răspuns Câştigător
| iron12 a răspuns:

Salut! Cel mai probabil e prea incarcata memoria interna si ar trebui sa ii dai un reboot la sistem din bios.
Inchizi tableta, dupa care apesi pe butonul power si volum down concomitent, pana se va aprinde, dupa care ridici degetul de pe volum down.Iti va aparea un meniu care arata ca un text document si apesi pe volum pana ajungi pe reboot sistem, dupa care apesi power pentru a da ok.
Funda?:-)

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tabletă nu tablemă, vinde o pe olx.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu inteleg de ce i mi vorbesti asa, te am jignit cumva si nu stiu?

| Salontanul a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Educatia.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Salontanul):

Corect

| RazvanC28 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Practic m ai jignit, eu intreb ceva de o problema si tu imi spui sa o bag pe olx, te ai gandit mult inainte de a imi spui lucrul asta?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu prea ai ce sa ii mai faci. Ce poti incerca ar fi sa instalezi un firmware mai vechi, cam ca ala din fabrica (https://firmwarefile.com/lenovo-tab-3-7-essential-tb3-710i) si sa il pui. Ai putea sa vezi mai multe tutoriale pe internet. Si apoi sa nu ii mai faci update.

Sau sa il resetezi (hard reset) din fabrica. Urmand sa stergi si sa dezactivezi orice aplicatie nefolosita. Si apoi sa nu mai faci update-uri.

Si stiu... ca am si eu una din aia pe acasa. La fel se comporta dupa atatia ani. Nu o mai duce mult.

| nicu991 a răspuns:

Uita-te pe forumul xda developers, poate gasesti vreun custom ROM pentru modelul tau de tableta. Altceva n-ai ce sa-i mai faci... daca are sub Android 6.0

| 9Florin9 a răspuns:

Pai chiar nu mai ai ce sa ii faci decat sa ii schimbi interne, dar nu merita adica pe bune, cati bani bagi in asta iti iei alta noua de black friday.