| LilTunechi a întrebat:

am o tableta Allview 2 speed quad si la ea memoria este imaprtita in 2(Memorie interna si card SD) respectiv 1Gb prima si 4Gb a doua DAR eu nu am nici un card inseratsad
Si mi-am cumparat un cart micro sdhc de 8Gb(nu asta ar trebui sa fie citit ca si card SD?) in ideea de a-mi downloada mai multe jocuri dar observ ca nu merge
Imi citeste cardul imi aparata ca are 8 Gb pot muta anumite fisiere dar atat
Vreau sa imi instalez jocuri pe el si nu merge vreau sa download pe el si nu merge zice ca n-am memorie destula si nici aplicatiile nu le pot muta pe card
Deci sistemul android nu citeste cardul nu pot face nimic legat de software cum ar fi(mutarea aplicatiilor download instalat jocuri) pot doar sa copii fisiere
Aveti idee ce pot face vreau sa imi iau jocuri mari precum real racing 3 gta vice city nfs most wanted dar nu am loc si nu stiu ce sa fac cu cardul sa pot muta aplicatiile pe el sa am loc pentru toate
H E L Psadsadsad

4 răspunsuri:
| Sheldon a răspuns:

Memoria interna a tabletei este alocata in 2 parti
O parte pentru Softul pe care il ruleaza
Si cealalta parte este recunoscuta ca si card de memorie

1Gb pentru Soft si 4Gb ca si card memorie

Daca vrei sa muti aplicatiile sau jocuriile pe card trebuie sa instalezi o aplicatie genu App2SD

| LilTunechi explică (pentru Sheldon):

Am instalat dar la fel nu imi recunaoste cardul de 8 Gb imi recunoaste doar memoria interna si cea SD tot itnerna si pot muta de pe 1Gb aia pe 4Gb dar nu ma lasa sa mut nimic pe Cardul SDHC de 8sad

| LilTunechi explică (pentru Sheldon):

Vreau sa pun jocuri mari gen Real Racing 3 Nfs most wanted Gta vice city pe card si nu merge instalez jocul intru si imi spune ca are nevoie de inca 1, 5 Gb ca sa down dau ok si zice ca n-am destul spatiu
Am mutat fisierul cu jocul Real Racing 3 din Android in card SDHC in ideea ca se va descarca acolo restul aplicatiei dar m-am inselat aplicatia ruleaza din card dar este setat sa faca updateuriel si donwloadurile tot pe memoria itnerna chair daca acolo nu mai este folderul joculuisad

| LilTunechi explică (pentru Sheldon):

Am crezut ca o data ce pun cardul o sa fie totul bine dar vad ca-mi prind urechile rau de tot si imi pare rau ca am dat bani si pe tableta(pentru ca nu am spatiu pentru nici un joc calumea) si pe stick (ca l-am cumparat degeaba)crying(