| GaBiPaVeL007 a întrebat:

Am o tableta Asus transformer pad k010, toate bune si frumoase pana cand am intrat pe un joc, Asphalt 8, (il am de mult timp, nu s-a mai intamplat asa ceva niciodata) si s-a blocat, nu mai raspundea la nicio comanda. Am apasat butonul de alimentare si am oprit-o. Dupa de s-a inchis, am vrut sa o deschid si am realizat ca nu e posibil. Cand apas butonul de alimentare face o flama mare pe ecran dupa ramane deschis, negru tot. Nu inteleg ce poate avea, vreau sa o deschid iar cand apas butonul ramane negru tot ecranul..Va rog, ajutati-ma! Dau funda, o sa incerc sa vad daca stiu! P.S. sunt nou happy

3 răspunsuri:
| EmanuelEmy7 a răspuns:

Inseamna ca procesorul tau, nu suporta acest joc, in general Aspahalt 8, este suportat de cele din familia Quad-Core!

| GaBiPaVeL007 explică (pentru EmanuelEmy7):

Da, cred, dar mie nu mi se mai aprinde, ramane ecranul negru, nu mai merge aprinsa de la butonul de alimentare, cum as putea sa-i dau reset? Am incercat metoda cu butonul de alimentare+ volumul( sus), ce as mai putea sa fac?

| GaBiPaVeL007 explică:

Ma ajuta cineva? Sa-mi dea macar un sfat despre ce ar trebui sa fac.