| sergiu_9343 a întrebat:

Am o tableta cu Android 4.0.4 si imi instaleaza aplicatiile direct in memoria interna. Cum fac sa instalez aplicatiile direct pe cardul de memorie?

Răspuns Câştigător
| Netrider a răspuns:

Daca e vorba de un card extern pe care il bagi in slotul de card atunci in mod normal nu poti instala aplicatiile pe acel card. Aceasta ca nu cumva in timpul functionarii sa scoti cardul si sa strici tableta. Se poate face asta daca ai tableta rootata dar trebuie sa te pricepi, nu e ceva simplu. Daca nu e forba de un card extern atunci urmeza sfatul lui alinaalin955

4 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Intri la setarile tabletei tale si acolo unde scrie card de memorie bifezi

| LovelyMan a răspuns:

Nu merge ca aplicatiile sa se instaleze direct in cardul de memorie, trebuie sa faci asta manual. Stii cum?

| alinaalin955 a răspuns:

Dai la setari, la aplicatii, dai pe o aplicatie si apoi muta pe cardul SD.
Unele aplicatii nu pot fi mutate pe card.