| PiiTiiic a întrebat:

Am o tableta cu android 4.0 si are memoria de 4gb, 2gb ocupa doar sistemul android si vreau sa-mi instalez un joc care necesita download de fisiere( dupa ce intri in joc iti da sa downloadezi) si mi le salveaza in memoria tabletei si nu am loc. Cum fac sa se salveze pe card :-s!
dau Funda :!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MYK3 a răspuns:

Daca te referi la o tableta Android care nu e Samsung/Asus, etc. nu poti sa setezi tu locol de instalare doar daca:
(Esti developer (hacker) si sti sa umbli in kernel (e de linux, nu e asa de greu)
Daca tot doresti sa stii poate te pot ajuta.
Am fost un developer dar am trecut la iOS (pentru ca e mult mai greu si munca iti este apreciata)
Oricum daca nu esti developer o sa dureze ceva tiimp pana sa inveti (2-7 ani)
Oricum sa ai multa bafta