| Ticalosul a întrebat:

Am o tableta denver tac 90032 si de doua zile nu reusesc sa o pornesc. Ultima data am folosit-o acum cateva seri cand am pus un film pe youtubesi am adormit. A doua zi am pus-o la incarcat si cand am vrut sa o deschid ramane blocata...imi apare logo-ul de android ca si cum s-ar deschide dar asa ramane ore intregi. Am mai avut probleme si cu alte tablete si am reusit sa le resetez cu butonul de power+volum sa pot sa ii dau reboot...dar cu asta nu am reusit pentru ca atunci cand o pornesc cu combinatia de butoane imi arata robotelul de android si scrie "nicio o comanda" tin sa precizez ca nu are buton de home... butonul de home aparea atunci cand o deschidem pe ecran pebtru castiu ca mergea si combinatia de power+home...ce pot sa fac in situatia asta(fara sa merg la un service)?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie resoftată, o duci luni la garantie daca mai este in garantie, daca nu, o duci la orice firmă care repară resofteaza tablete sau telefoane, ei vor stii sa o repare.

| Ion_Cristian_1979 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema cu una la fel. Daca sunteti dispus s-o vindeti pentru piese, ma inscriu, poate din 2 fac una.