| FaraNumePls a întrebat:

Salut, am o tabletă e-boda revo 80 si s-a spart. Se vede totul normal, numai ca nu merge touch-ul în zona unde este spart. Întrebarea mea este :
Ce s-a spart?
Pot sa o repar?
Cât m-ar costa reparatul acesteia?
Nu prea mi-am găsit cuvintele si nu am putut să formulez,, descrierea "atât de bine. Dau funda :*

4 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Mai bine iei alta noua. Ecranul +manopera pentru respectivul model e in jur de 200 de lei. Din cate stiu tabletele e boda sunt in jur de 300 de lei.

| FaraNumePls explică (pentru NAT0):

Buna, costa ceva repararea dar tableta costa 600 de lei si de aceea m-am gândit la reparat. Mulțumesc pentru răspuns happy

| Glasshead a răspuns:

S-a spart touchscreen-ul. Du-te la un service si iti ia intre 100-150 lei.

| Gabit100 a răspuns:

Pai, nu conteaza unde s-a spart! Daca nu merge touch-ul adica fata, adica pe care da-i cu degetu-l s-a stricat, deci te duci frumos pe un site(nu stiu, te duci pe care doresti) si-ti cumperi fata de tableta. Displayul nu s-a spart pentru ca am patit exact.Am reparato apoi m-am inervat si iarasi am stricato. Te costa pana in 50, 60, 70, 80, 90, 100 lei. poate si mai mult depinde si de tableta si ce firma vrei sa ai!